Aktualności

 

W sobotę 14 października  na Wyspie Młyńskiej odbył się „Dzień NATO”. 

 

Uczennice z naszej szkoły: Julia Bromirska kl. 7b, Karolina Szymańska kl. 7a i Dariia Vugernichek kl. 7a  otrzymały upominki za udział w Miejskim Konkursie Wiedzy o NATO pod patronatem JFTC w Bydgoszczy i honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy. 

 

Opiekunką uczennic była pani Małgorzata Piotrowska.

 

 

 

 

 

Wymiana Polsko-Niemiecka w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Międzynarodowej.

 

 W październiku 2016 roku między szkołami: Gimnazjum nr 58 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy oraz Coppernicus-Gymnasium in Norderstedt nawiązana została współpraca, która miała na celu stworzyć projekt wymiany młodzieży polsko-niemieckiej z tych dwóch instytucji. Udało się! W marcu 2017 roku projekt otrzymał pozytywną opinię Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie.

 

Wymiana składała się z dwóch etapów:

1. etap to wyjazd polskich uczestników do Niemiec (Norderstedt) w dniach 07.-14.06.2017 i realizacja projektu „Woda jest życiem”

2. etap to przyjazd niemieckich uczestników wymiany do Bydgoszczy w dniach 5-12.10.2017 i realizacja projektu „Żyj pozytywnie”

 

W projekcie wzięło udział po 14 uczestników wraz z opiekunami z każdego z krajów.

 

Oprócz wspólnych warsztatów, animacji językowych zwiedziliśmy w formie gry miejskiej Bydgoszcz, udaliśmy się na wycieczkę do Torunia, zwiedziliśmy bydgoską operę, ścigaliśmy się na smoczych łodziach, wzięliśmy udział w warsztatach w Bydgoskim ZOO i spędziliśmy wspaniały czas w stadnie koni. Projekt zakończył wspólny koncert oraz wieczór polsko-niemiecki. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w polsko-niemiecką wymianę w naszej szkole. 

 

 Film z wymiany

 

 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

 

 Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją dotyczącą korzystania z e-dziennika. 

 

Instrukcja logowania do e-dziennika Vulcan

 

 

Instrukcja otwiera się w nowej kacie przeglądarki. W celu pobrania pliku na dysk twardy komputera należy kliknąć prawy klawisz myszy w dowolnym miejscu dokumentu, a następnie z wyświetlonego menu podręcznego wybrać "Zapisz jako" (Opera, Chrome) lub "Zapisz dokument jako" (Firefox). Nie jest zalecane korzystanie z przeglądarki Internet Explorer. Jeżeli dokument się nie otwiera, należy pobrać program Adobe Reader z oficjalnej strony. Jeśli korzystają Państwo z urządzeń mobilnych (smartfon, tablet), plik automatycznie zostanie zapisany w pamięci urządzenia. 

 

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej


Dnia 03.10.2017 w Fordonie odbyły się Indywidualne (drużynowe) biegi przełajowe dla szkół bydgoskich.


W biegach indywidualnych dziewcząt najwyższe, V miejsce zajęła Dagmara Banaszak, uzyskując tym samym klasyfikację na zawody wojewódzkie.


W biegach drużynowych reprezentacja dziewcząt stanęła na podium, zdobywając 2 miejsce. Wśród 5 najlepszych startujących były: Braun Amelia, Michałowska Klaudia, Ławnikowicz Zuzanna, Nowicka Alicja, Ziniewicz Nicole.


W biegach indywidualnych chłopców klasyfikację na zawody wojewódzkie uzyskał Kacper Tomaszewski zajmując 2 miejsce na podium.
W drużynowych biegach przełajowych reprezentacja chłopców zdobyła 1 miejsce, wśród nich startowali: Tomaszewski Kacper, Trzpis Daniel, Duszyński Klaudiusz, Pałubicki Łukasz, Łęt Miłosz.

 


Opiekunami podczas zawodów byli: Monika Baraszkiewicz, Małgorzata Górniewicz oraz Michał Ruczyński.

 

 

 

W Grudziądzu na podium

 

Dnia 30 września 2017 roku w Grudziądzu, odbyły się XXXVI Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego.


Uczniowie naszej szkoły brali udział w biegu na 1500m. W kategorii młodzików startowało łącznie ok. 240 chłopców.

 

Wyniki naszych uczniów były następujące:
6 miejsce Kacper Tomaszewski
8 miejsce Daniel Trzpis
11 miejsce Kamil Mikołajewski
12 miejsce Mateusz Chechła
14 miejsce Miłosz Łęt
19 miejsce Klaudiusz Duszyński
24 miejsce Gracjan Bagniewski

 

 


W klasyfikacji indywidualnej branych pod uwagę było 6 najlepszych zawodników, natomiast w klasyfikacji Szkół Bronka punktowało pierwszych 30 miejsc. Wszyscy nasi zawodnicy zmieścili się w tym przedziale i jako szkoła zajęliśmy 3 miejsce!!!


Uczniowie przybyli do Grudziądza dzień przed zawodami. Na miejscu czekało ich wiele atrakcji. Spotkanie poświęcone Bronisławowi Malinowskiemu, na którym gościła polska wioślarka Magdalena Fularczyk-Kozłowska. Integracja z uczniami innych startujących szkół, gry i zabawy ruchowe, konkursy, wspinaczka, tenis stołowy, piłkarzyki oraz wieczorny spacer po Starym Rynku.


Opiekunami były Pani Monika Baraszkiewicz oraz Małgorzata Górniewicz