Aktualności

 

W listopadowy poniedziałek 20.11.17 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski wierszy J. Brzechwy „Brzechwolandia”, którego organizatorkami są p. Małgorzata Wojciechowska i p. Marzena Graczyk. Do konkursu przystąpiło 19 uczestników z klas 1-3 edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci pokazały wysoki poziom swojego kunsztu recytatorskiego. Widownia reagowała gromkimi oklaskami oraz śmiechem. Jury w składzie p. Teresa Ryfa, p. Aleksandra Kowalewicz oraz p. Magdalena Siedlecka, miało ciężki orzech do zgryzienia ale po burzliwych naradach wyłoniło najlepszych. Zwyciężył uczeń z klasy 3b Jakub Reszka, II miejsce zajęła Aleksandra Zamachowska również z klasy 3 b, III miejsce zajęła Hania Drozdowska z klasy 2a. Wśród wyróżnionych znaleźli się za interpretację: Monika Minta(1a), Piotr Wąsowski(1a), Natasza Szumiło(2a), Agata Wiatrowska(3a), Aleksandra Kardasińska(3b).Szczególnie ciekawymi strojami wyróżnili się: Julia Lizoń(sowa) i Wiktor Wilczyński (zapałka) z klasy 2a. Jakub Reszka będzie reprezentował naszą szkołę w XVII Miejskim Konkursie wierszy Brzechwy 7 grudnia.

 

 

 

„Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, 
ale ich działanie jest naprawdę wielkie.” 
Matka Teresa z Kalkuty

 

21 LISTOPADA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Z okazji tego szczególnego dnia dzieci uczęszczające do świetlicy w naszej szkole przy pomocy Aleksandry Kowalewicz przygotowały gazetkę - plakat pt. „Oderwij i podaruj!”, która została wystawiona w holu na parterze. Każde dziecko i dorosły, mógł oderwać fiszkę z pozytywną myślą i wręczyć ją wybranej przez siebie osobie: koleżance, koledze, wychowawcy, nauczycielowi lub pracownikowi szkoły.

„Dziękuję, że jesteś...”, „Wszystkiego najlepszego...” czy „Miłego dnia!” - niby proste, znane wszystkim słowa, a wywoływały radość oraz niezapomniany uśmiech na twarzy obdarowanego.     

    

Odpłatność za obiady

 

Miesiąc: Grudzień 2017

Ilość dni: 16 x 3,00 = 48,00

 

Wpłaty tylko i wyłącznie na nr konta:

Szkoła Podstawowa nr 47

z oddziałami Mistrzostwa Sportowego

Pekao O/Bydgoszcz

55124064521111001074992965

 

W tytule należy podać:

Imię i nazwisko dziecka, klasę 

oraz dni w których dziecko będzie jadło obiad

 

 

 

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 

22-24 listopada 2017r

 

W związku z przeprowadzeniem próbnego egzaminu gimnazjalnego w dniach 22-24 listopada 2017 zajęcia dydaktyczne dla klas IV-VII SP i II i III GIM będą odbywać się w środę (22.11) i czwartek (23.11) od godziny 10:40 a w piątek (24.11) od godziny 9:50. 

 

Klasy I-III SP realizują zajęcia dydaktyczne zgodnie z planem.