Aktualności

 Miło nam poinformować, że uczniowie klasy III a brali udział w gali podsumowującej projekt ekologiczny pod nazwą ,,Czyste powietrze dziś, jutro, zawsze…”. Częścią projektu był Miejski Konkurs Plastyczny pt. „Oszczędność energii w oczach dziecka”, a nasi uczniowie znaleźli się w gronie jego 46 laureatów. Ogromną niespodzianką okazały się wyniki konkursu. Adam Balcerzak zajął I, Kornelia Nakielska II, a Martyna Adamczyk III miejsce. Gratulujemy !!!

 

 

 

W dniu 8 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 47 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowały wraz z uczniami: wychowawczyni klasy 1a Pani Beata Banach oraz wychowawczyni klasy 3b Pani Małgorzata Wojciechowska. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice uczniów.
Po programie artystycznym dyrektor szkoły uroczyście pasował uczniów, którzy ślubowali. Wychowawczyni wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia. 
Życzymy wszystkim pierwszoklasistom samych sukcesów, dużo uśmiechu. Uczcie się pilnie i zawsze godnie reprezentujcie naszą szkołę. Dziękujemy wszystkim za przybycie na uroczystość. 

 

 

 

 

 

 

Witam Państwa,

Ruszyła w Naszej Szkole zbiórka odblasków dla dzieci ze szkół w Ghanie. Jeśli posiadają Państwo zbędne odblaski w formie opasek, breloczków, kamizelek (mały rozmiar) itp.,  można wrzucac je do zielonych kartonów, które znajdują się na każdym piętrze.

 Może właśnie Wasz odblask uratuje życie.

 Pozdrawiamy i dziękujemy,

Koordynatorzy Szkolnego Wolontariatu,

Jolanta Kizelbach
Małgorzata Nowak

 

 

Zapraszamy Państwa na koncert "Ciepłem muzyki ogrzani". 

 

 

 

 

AKCJA CZYTAJPL

 

„W Czytaj PL„ w całej Polsce weźmie udział 1000 szkół – jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo. „Upoluj swoją książkę” wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków. Wszystko dzięki jednej aplikacji i jednemu kodowi. Wystarczy smartfon.

 

2 listopada wystartuje pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę” organizowanego w ramach akcji Czytaj PL. Uczniowie szkół na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Do szkół trafią plakaty z okładkami 12 książek i kodem QR. Książkę będzie można wypożyczyć na 5 minutowej przerwie wprost z korytarza. Wystarczy smartfon i aplikacja. Spośród 5000 zgłoszeń organizatorzy wyłonili 1000 Ambasadorów, którzy przez cały listopad będą zachęcali do czytania w swoich szkołach. Każdy Ambasador otrzyma koszulkę z kodem QR, dającym dostęp do 12 bestsellerowych e-booków. Do udziału w akcji zachęcali uczniów popularni vlogerzy: Historia bez cenzury i EMCE.

 

Na uczniów czeka również wiele konkursów i atrakcyjnych nagród. Akcja „Upoluj swoją książkę” organizowana jest z inicjatywy Instytutu Książki z Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformą e-bookową Woblink.com, które już od 5 lat organizują wspólnie akcję Czytaj PL.

 

Czytaj PL do tej pory było organizowane w niespotykanej w Polsce i na świecie skali, a w tym roku zasięg akcji będzie wielokrotnie większy. Akcja obejmie blisko 500 miast i miejscowści. Na ponad siedmiu tysiącach nośników pojawią się darmowe wypożyczalnie e-booków i audiobooków. Udostępnione zostaną kody QR do 12 bestsellerów, w tym 5 absolutnych nowości z 2017 roku. Po raz pierwszy w akcji weźmie udział 10 miast zagranicznych m.in.: Barcelona, Dublin, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga i Reykjavik – Miasta Literatury UNESCO. Zeszłoroczna edycja zachęciła do czytania tysiące osób. W tym roku przekona ich jeszcze więcej.

 

Akcja Czytaj PL od początku jest organizowana w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

 

Lista dostępnych książek:

1. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 2”

2. Krzysztof Piskorski „Czterdzieści i cztery”

3. Gregory David Roberts „Shantaram”

4. Filip Springer „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”

5. Anna Kamińska „Wanda”

6. Jakub Małecki „Ślady”

7. Dan Ariely „Szczera prawda o nieuczciwości”

8. Elżbieta Cherezińska „Korona śniegu i krwi”

9. Camilla Lackberg „Księżniczka z lodu”

10. Peter Wohlleben „Sekretne życie drzew”

11. Jon Ronson „#WstydźSię!”

12. Marek Kamiński „Marek i czaszka jaguara”

 

Organizatorzy Czytaj PL: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Woblink

 

Partnerstwo strategiczne: Instytut Książki

 

Organizatorzy odsłony w szkołach (Upoluj swoją książkę): Instytut Książki, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Woblink

 

Wydawcy: Znak Horyzont, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo Karakter, SQN, Smak Słowa, Zysk, Wydawnictwo Czarna Owca, Otwarte, Insignis Media, Znak Emotikon

 

Miasta partnerskie: Kraków, Poznań, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Lublin, Toruń, Częstochowa, Opole, Gdynia, Rzeszów

 

Pozostałe miasta biorące udział w akcji: Warszawa, Białystok, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Mysłowice, Rybnik, Sosnowiec, Szczecin, Tychy

 

Miasta Literatury UNESCO biorące udział w akcji: Dublin, Dunedin, Edynburg, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga, Reykjavik, Dundee

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.