Aktualności

Projekt „Po co? Dlaczego? Jak? – kształtowanie kompetencji poznawczych uczniów”

 

 

 

 

 

Projekt „Po co? Dlaczego? Jak? – kształtowanie kompetencji poznawczych uczniów”

Od 02 października w naszej szkole odbywają się dodatkowe zajęcia w ramach projektu „Po co? Dlaczego? Jak?”. Uczniowie uczestniczą w zajęciach z matematyki, języka angielskiego, dydaktyczno-wyrównawczych z j. polskiego i matematyki oraz zajęciach opartych na metodzie eksperymentu w zakresie przedmiotów przyrodniczych.  

 

 

 

Odpłatność za obiady

 

Miesiąc: Listopad 2017

Ilość dni: 21 x 3,00 = 63,00

 

Wpłaty tylko i wyłącznie na nr konta:

Szkoła Podstawowa nr 47

z oddziałami Mistrzostwa Sportowego

Pekao O/Bydgoszcz

55124064521111001074992965

 

W tytule należy podać:

Imię i nazwisko dziecka, klasę 

oraz dni w których dziecko będzie jadło obiad

 

 

 

W sobotę 14 października  na Wyspie Młyńskiej odbył się „Dzień NATO”. 

 

Uczennice z naszej szkoły: Julia Bromirska kl. 7b, Karolina Szymańska kl. 7a i Dariia Vugernichek kl. 7a  otrzymały upominki za udział w Miejskim Konkursie Wiedzy o NATO pod patronatem JFTC w Bydgoszczy i honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy. 

 

Opiekunką uczennic była pani Małgorzata Piotrowska.

 

 

 

 

 

Wymiana Polsko-Niemiecka w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Międzynarodowej.

 

 W październiku 2016 roku między szkołami: Gimnazjum nr 58 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy oraz Coppernicus-Gymnasium in Norderstedt nawiązana została współpraca, która miała na celu stworzyć projekt wymiany młodzieży polsko-niemieckiej z tych dwóch instytucji. Udało się! W marcu 2017 roku projekt otrzymał pozytywną opinię Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie.

 

Wymiana składała się z dwóch etapów:

1. etap to wyjazd polskich uczestników do Niemiec (Norderstedt) w dniach 07.-14.06.2017 i realizacja projektu „Woda jest życiem”

2. etap to przyjazd niemieckich uczestników wymiany do Bydgoszczy w dniach 5-12.10.2017 i realizacja projektu „Żyj pozytywnie”

 

W projekcie wzięło udział po 14 uczestników wraz z opiekunami z każdego z krajów.

 

Oprócz wspólnych warsztatów, animacji językowych zwiedziliśmy w formie gry miejskiej Bydgoszcz, udaliśmy się na wycieczkę do Torunia, zwiedziliśmy bydgoską operę, ścigaliśmy się na smoczych łodziach, wzięliśmy udział w warsztatach w Bydgoskim ZOO i spędziliśmy wspaniały czas w stadnie koni. Projekt zakończył wspólny koncert oraz wieczór polsko-niemiecki. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w polsko-niemiecką wymianę w naszej szkole. 

 

 Film z wymiany