Aktualności

Klasa IIa na Festynie Ekologicznym

Dnia 13 maja odbył się Festyn Ekologiczny organizowany przez Urząd Miasta w Bydgoszczy. Podczas imprezy swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dziewczęta z klasy II a, które wygrały szkolny Talent Show . Gratulujemy występu!

 

I miejsce naszych wioślarek na Olympic Hopes Regatta!

 

Dzisiaj (12.05) nasze koleżanki uczęszczające do Bydgoskiego Klubu Wioślarek i naszego gimnazjum zdobyły I miejsce na międzynarodowych zawodach Olympic Hopes Regatta odbywających się w Czechach. Startując na czwórce wraz z zawodniczkami Krakowa pokonały osady Węgier i Czech. Jest to dla nich ogromne osiągnięcie, a my jesteśmy dumni z naszych kadrowiczek. Gratulujemy!!!

 

 

Drodzy Rodzice!

 

Przypominamy o zapisach do świetlicy na rok szkolny

 

2017/2018.

 

 

Szczegóły w zakładce ŚWIETLICA.

 

 

Malowanie na wodzie

 


Dnia 9 maja dzieci z klas 1-3 brały udział w warsztatach twórczości artystycznej prowadzonych przez panią instruktor Marlenę Zabłocką. Każde dziecko miało okazję spróbowania magicznej sztuki Ebru, która polega na malowaniu na wodzie. Prace wykonane przez dzieci pozwoliły wyzwolić spontaniczność i swobodę ekspresji. Pojawiające się na powierzchni wody nieprzewidywalne kształty i kolory były zaskakujące.

 


Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.


W naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną przygotowały klasy III gimnazjum pod opieką swoich wychowawców. Uczniowie przekazali najważniejsze informacje dotyczące tak ważnego święta dla Polaków w formie prezentacji multimedialnej. Nie zabrakło patriotycznych wierszy i pieśni. Apel został podsumowany pięknym słowami poety Marka Grechuty "Żyjemy w kraju bogatym w historię,mowę i sztukę. Właśnie to bogactwo w naszych rękach powinno rozkwitać jak kwiaty, by kraj dalej trwał."