Aktualności

 

Wymiana polsko-niemiecka w ramach Polsko-Niemieckiej

Współpracy Młodzieży

 

W dniach 7- 14 czerwca 2017 roku uczniowie klas I, II i III naszego gimnazjum wyjechali na wymianę polsko- niemiecką do Coppernicus Gynmasium w Norderstadt koło Hamburga.

Była to pierwsza wizyta u niemieckich kolegów. Program wymiany był bardzo atrakcyjny i napięty. Każdy dzień spędzaliśmy aktywnie. Tematem przewodnim była woda. Mogliśmy obejrzeć szkołę w Norderstadt, imponujące pracownie, sale gimnastyczne, kąciki wypoczynkowe, teren sportowy. Uczestniczyliśmy w zajęciach chemii i biologii, robiliśmy ciekawe doświadczenia. Uczniowie niemieckiej szkoły wraz z nauczycielami pokazali nam Hamburg z perspektywy wycieczkowej barki, która opływała kanały i rzekę Elbę. Byliśmy w parku narodowym Wattenmeer, wpisanym na listę UNESCO, gdzie doświadczyliśmy przypływów i odpływów Morza Północnego. Odwiedziliśmy Tropparium z egzotyczną fauną i florą, Aquapark i wodociągi. Największą frajdę sprawił nam pobyt w miejskim parku w Norderstadt, gdzie uczyliśmy się pływać na nartach wodnych, graliśmy w siatkówkę plażową oraz wypoczywaliśmy na słońcu konsumując smakołyki przygotowane przez niemieckich rodziców. Ciekawą formą spędzenia wolnego czasu był Stand-Up Paddling czyli pływanie na specjalnej desce i odpychanie się odpowiednim do tego wiosłem.

Ostatni dzień pobytu w Norderstadt zakończył wieczór polsko- niemiecki, gdzie wszyscy mogli pochwalić się przysmakami ze swojego kraju. Polska grupa podziękowała Pani Dyrektor Coppernicus Gymnasium , rodzicom oraz organizatorom wymiany za gościnność, opiekę i cudownie spędzony czas.

Nie możemy doczekać się przyjazdu naszych partnerów z Niemiec w ramach rewizyty gdyż zawiązały się między nami wartościowe przyjaźnie.

 

Odwiedzą naszą szkołę już 5 października 2017 roku. Przygotowujemy dla nich mnóstwo atrakcji. 

KONKURS „WIEDZA+”

 

2 czerwca 2017r. dwóch uczniów z klasy VB: Amon Lizoń i Oskar Sas wzięło udział w III Miejskich Igrzyskach Szkolnych „Wiedza+”. Chłopcy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w kategoriach „Biały Kruk”( język polski) i „Pociąg do sztuki” (sztuka). W pierwszej z nich Amonowi udało się zdobyć II miejsce, a w drugiej I miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

BRAWA DLA AGATY I MAKSA!

 


4 czerwca na Wyspie Młyńskiej odbyło się rozstrzygnięcie miejskiego konkursu plastycznego pt.:" Moje magiczne drzewo" w ramach imprezy dla dzieci: "Bajkowa Bydgoszcz" . 1 miejsce zajęła w nim uczennica kl. 6a Agata Sawicka a drugie Maksymilian Krakowski z klasy 4b. Przepiękne, pomysłowe prace powstały na lekcjach plastyki pod kierunkiem p. Barbary Binkowskiej. Gratulacje dla laureatów!

WYCIECZKA DO GDAŃSKA

 


30 maja 2017r. uczniowie klasy 5b, 6a i 6b wyjechali na wycieczkę do Gdańska. Po zwiedzeniu starej części miasta: Długi Targ, fontanna Neptuna, dwór Artusa, żuraw; udali się do Ośrodka Kultury Morskiej. Tu mogli się dowiedzieć, jak powstaje wir wodny i fala tsunami, jak działa bateria słoneczna, a w basenie sterować modelami różnego typu jednostek pływających. Potem uczniowie statkiem popłynęli na Westerplatte symbolu wybuchu II wojny światowej. Wrócili do domu zadowoleni i pełni wrażeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

Festiwal Projektów w Gimnazjum nr 58 Mistrzostwa Sportowego

 


Dnia 1 czerwca 2017 roku w Gimnazjum nr 58 Mistrzostwa Sportowego odbył się "Festiwal projektów", czyli prezentacja prac o różnej tematyce wykonanych metodą projektu edukacyjnego. Udział w festiwalu brało 7 grup projektowych. Uczniowie rozpoczęli pracę nad realizacją zadań już w pierwszym semestrze, dokumentując swoje działania pod opieką nauczycieli.
Tematyka prac dotyczyła różnych zagadnień z j. angielskiego, matematyki, biologii, informatyki, jak również plastyki i techniki. Młodzież przygotowała swoje prace do prezentacji w ciekawy sposób. Przeważały głównie prezentacje multimedialne, filmy ale również rękodzieła i plansze edukacyjne.
Najlepszym projektem okazał się projekt „Pergamano- papierowa koronka” , którego opiekunem była Pani Jolanta Kizelbach.
Drugie miejsce zajął projekt „My jako reporterzy”, którego opiekunami są Pani Oliwia Piekarska oraz Pani Dorota Boras Pociask.
Trzecim projektem w kolejności pod względem oceny komisji był projekt Pani Ireny Skotarskiej „Z czego słyną miasta Wielkiej Brytanii?”.
Festiwal projektów był przygotowany w sposób interesujący i wniósł nowe doświadczenia dla wszystkich. Nasza młodzież potrafi współpracować w grupie, ma inspirujące pomysły, które umie w interesujący sposób przedstawić.