Aktualności

Dnia 23 marca w SP 62 w Bydgoszczy, odbyła się IX edycja Regionalnego Konkursu Historycznego pod nazwą „Dzieje Polski”. Temat edycji brzmiał „Od Stefana Batorego do Jana III Sobieskiego”. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie klas II szkoły podstawowej w składzie: Martyna Adamczyk, Ola Kardasińska, Maryia Seweryna, Kornelia Nakielska, Adam Balcerzak, Mikołaj Grzeszczak, Aleks Przybylski, Jakub Reszka. Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnego zaangażowania w przygotowanie się do konkursu i czekamy na jego rozstrzygnięcie.

 

 

SZKOLNY „TALENT SHOW”

 

21 marca br. w naszej szkole odbył się konkurs „Talent show”. Uczniowie szkoły podstawowej prezentowali swoje umiejętności w kategoriach: śpiew, taniec, gimnastyka, rysunek, a także mniej znanych. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: p. Dorota Chorobińska, p. Małgorzata Górniewicz i p. Maciej Łabuś. Zwycięzcami konkursu okazali się: grupa taneczna dziewcząt z klasy 2a oraz Aleksander Szulc z klasy 6b, których zachwycił publiczność układaniem kostki Rubika na czas i z zamkniętymi oczami. II miejsce zajęła Estera Kruczkowska z kl.6a, która zaprezentowała piękny pokaz gimnastyczny. III miejsce zdobyli: grupa wokalno- taneczna uczennic z kl. 2c i Szymon Bagniewski z kl.6b za umiejętności plastyczne.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

 

Kampania Wodna Polskiej Akcji Humanitarnej w naszej szkole

Dnia 22.03.2017 obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wody. Zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum wzięli udział w akcji  Kampania Wodna PAH Studnia dla Południa i dowiedzieli się więcej o dostępie do wody na świecie. Oprócz przygotowanych plakatów, rysunków i innych prac plastycznych oraz prezentacji filmów zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy aby pomóc Polskiej Akcji Humanitarnej w budowie kiosku wodnego w jednej z somalijskich szkół.
Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy!

 

 

 

STATUETKI BYDGOSKIEJ ŁUCZNICZKI POKŁONIŁY SIĘ MISTRZOM

 

21 marca 2017r. w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury odbył się finał VII edycji festiwalu pięknego czytania młodzieży gimnazjalnej im. Kazimierza Hoffmana. Finaliści prezentowali indywidualnie przygotowany fragment prozy pisarza polskiego oraz fragment tekstu wskazany przez komisję konkursową.

 

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Mateusz Grądzki z klasy 3bg oraz Konrad Kaszewski z klasy 3cg. Tytuł WICEMISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA GRODU NAD BRDĄ uzyskał Mateusz Grądzki. GRATULUJEMY! Dziękujemy Wszystkim uczestnikom konkursu, którzy wzięli udział w etapie szkolnym i półfinale za zaangażowanie i zachęcamy młodzież do CZYTANIA.