Aktualności

I miejsce naszych wioślarek na Olympic Hopes Regatta!

 

Dzisiaj (12.05) nasze koleżanki uczęszczające do Bydgoskiego Klubu Wioślarek i naszego gimnazjum zdobyły I miejsce na międzynarodowych zawodach Olympic Hopes Regatta odbywających się w Czechach. Startując na czwórce wraz z zawodniczkami Krakowa pokonały osady Węgier i Czech. Jest to dla nich ogromne osiągnięcie, a my jesteśmy dumni z naszych kadrowiczek. Gratulujemy!!!

 

 

Drodzy Rodzice!

 

Przypominamy o zapisach do świetlicy na rok szkolny

 

2017/2018.

 

 

Szczegóły w zakładce ŚWIETLICA.

 

 

Malowanie na wodzie

 


Dnia 9 maja dzieci z klas 1-3 brały udział w warsztatach twórczości artystycznej prowadzonych przez panią instruktor Marlenę Zabłocką. Każde dziecko miało okazję spróbowania magicznej sztuki Ebru, która polega na malowaniu na wodzie. Prace wykonane przez dzieci pozwoliły wyzwolić spontaniczność i swobodę ekspresji. Pojawiające się na powierzchni wody nieprzewidywalne kształty i kolory były zaskakujące.

 


Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.


W naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną przygotowały klasy III gimnazjum pod opieką swoich wychowawców. Uczniowie przekazali najważniejsze informacje dotyczące tak ważnego święta dla Polaków w formie prezentacji multimedialnej. Nie zabrakło patriotycznych wierszy i pieśni. Apel został podsumowany pięknym słowami poety Marka Grechuty "Żyjemy w kraju bogatym w historię,mowę i sztukę. Właśnie to bogactwo w naszych rękach powinno rozkwitać jak kwiaty, by kraj dalej trwał." 

Nagroda „Uczeń – Sportowiec”, maj 2017

Po raz trzeci w tym roku szkolnym nauczyciele i trenerzy wyróżnili uczniów za ich sumienną pracę oraz osiągnięcia w nauce i sporcie.    Tytuł „Uczeń – Sportowiec” otrzymują:

 

Klasa I ag     Nikodem Kasprzak

Klasa I bg     Emilia Wiśniewska

Klasa I cg     Szymon Romanowski

Klasa II ag    Michał Stelmaszyk

Klasa II bg    Łukasz Pałubicki

Klasa II cg    Kacper Trykowski

Klasa III ag   Hubert Nowaczyk

Klasa III bg   Mateusz Świtaj

Klasa III cg   Adrian Banaszek

Klasa III dg   Mateusz Grzelak