Aktualności

Boże Narodzenie

 

Zbliżające się Święta były okazją, by sprawdzić naszą wiedzę. Przedstawiciele klas I i III wzięli udział w konkursie „Tradycje bożonarodzeniowe” zorganizowanym przez świetlicę. Mistrzostwem tematu popisała się Kornelia z klasy IIIa (26pkt.). Drugie miejsca zdobyły: Hania z IIa (25pkt.) i Ola z IIIb (25pkt.). Gratulacje!

 

Zaczytanych Świąt

 

Zakończyła się ogólnopolska akcja „Zaczytani.pl” (w Bydgoszczy pod patronatem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich). Zebraliśmy 86 książek, które na Święta Bożego Narodzenia trafią do dzieci, młodzieży i dorosłych przebywających w placówkach medycznych. Dziękujemy wszystkim „książkowym darczyńcom” za ofiarność.

 

 

Koordynator akcji w szkole Marzena Graczyk

 
 

27 - 29 grudnia są dniami przerwy świątecznej.  W dni wolne od  zajęć świetlica szkolna pełni dyżur opiekuńczy w godzinach od 6.50 do  16.50 dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki.  

 

WYSTAWA

 

 

06 XII 2017r. z okazji Dnia Anioła w świetlicy została zorganizowana wystawa. Pierwszoklasiści wysłuchali opowieści p. Teresy Ryfy o Aniołach, ich hierarchii i funkcji, sposobie interpretacji w sztuce. Poznali również historię literackiej postaci dziewczynki, której rysunek przedstawiał dziwną postać Anioła Stróża. Ten dzień jest czasem przypomnienia sobie o kimś bliskim, kto niesie bezinteresowną pomoc, zrozumienie, spokój i miłość.