Polsko-niemiecko-ukraiński projekt filmowy w Blossin (Niemcy)  2016

 

Uczniowie z naszej szkoły, z klas III gimnazjalnych  wraz z opiekunami Dorotą Chorobińską oraz Dorotą Boras-Pociask uczestniczyli w dniach 23.10-30.10.2016 w międzynarodowych warsztatach filmowych w Niemczech.  Celem warsztatów było umożliwienie uczniom z różnych państw bezpośredniego kontaktu, przyczynienie się do znoszenia barier kulturowych i językowych oraz przezwyciężanie stereotypów i tworzenie świadomych, obywatelskich postaw.

Warsztaty były doskonałą okazją do poznania innych krajów i kultur, a także do propagowania wiedzy o własnym kraju. Oprócz wspólnych warsztatów filmowych, animacji językowych i wspólnych działań młodzież miała możliwość poznać się nawzajem i w kreatywny sposób spędzić czas. Podczas projektu miała miejsce wizyta studyjna w Berlinie, liczne zabawy sportowe, polsko-niemiecko-ukraiński wieczór narodowy. Młodzież miała możliwość pracować indywidualnie, jak i w grupach międzynarodowych. Ponadto poznała tajniki pracy nad filmem (pisanie scenariusza, scenorysu itp.). Nie zabrakło również integracji poprzez muzykę, wspólny śpiew i taniec.

Nasza młodzież wykazała się dużą wiedzą, umiejętnościami językowymi, tolerancją i otwartością wobec innych narodowości i wysoką kulturą osobistą. Jak zwykle spisali się na medal!