Informacje o projekcie

ZADANIE PLANOWANIE
Celem projektu jest poprawa efektywności i jakości kształcenia w zakresie doradztwa zawodowego związanego z wyborem dalszych kierunków kształcenia i uwzględniającego potrzeby rynku pracy w 27 szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest M. Bydgoszcz. Projekt zakłada realizację wysokiej jakości zajęć dla uczniów oraz podniesienie kompetencji i kwalifikacji nauczycieli w terminie do 31 lipca 2023 r. Wsparciem w projekcie objętych zostanie 3079 uczniów i 65 nauczycieli kształcenia ogólnego funkcjonujących w następujących szkołach podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 1 Specjalna (ZS nr 30), Szkoła Podstawowa nr 4 (ZSP nr 4), Szkoła Podstawowa nr 9 (ZSP nr 1), Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 12, Szkoła Podstawowa nr 14, Szkoła Podstawowa nr 17, Szkoła Podstawowa nr 20 (ZSP nr 2), Szkoła Podstawowa nr 22, Szkoła Podstawowa nr 25 (ZS nr 19), Szkoła Podstawowa nr 26, Szkoła Podstawowa nr 27, Szkoła Podstawowa nr 30, Szkoła Podstawowa nr 32, Szkoła Podstawowa nr 37, Szkoła Podstawowa nr 38, Szkoła Podstawowa nr 40 (ZS nr 24), Szkoła Podstawowa nr 44 (ZS nr 5 MS), Szkoła Podstawowa nr 46, Szkoła Podstawowa nr 47, Szkoła Podstawowa nr 51 Specjalna (SOSW nr 3), Szkoła Podstawowa nr 57 (ZSP nr 3), Szkoła Podstawowa nr 61 (ZS nr 32), Szkoła Podstawowa nr 63, Szkoła Podstawowa nr 64, Szkoła Podstawowa nr 65, Szkoła Podstawowa nr 67 na ternie Miasta Bydgoszczy.

Główną grupą docelową stanowią uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz nauczyciele. Uczniowie wezmą udział w zajęciach indywidualnych oraz warsztatach grupowych w zakresie doradztwa zawodowego. Nauczyciele podniosą swoje kompetencje i kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach i studiach podyplomowych. Jednostką odpowiedzialną za realizację działań na rzecz nauczycieli będzie Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.