POLSKO-NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY

Od roku 2017 realizujemy cyklicznie projekty wymiany uczniowskiej w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Naszymi szkołami partnerskimi są: Coppernicus Gymnasium in Nordestedt (Niemcy- Hamburg) oraz Grund- und Oberschule Schenkenland in Gross Koris (Niemcy-Berlin).

W spotkaniach międzynarodowych uczestniczą uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy dopiero rozpoczynają naukę języka niemieckiego. Nasz przewodnim tematem jest woda oraz muzyka. Oprócz wspólnych warsztatów, zwiedzania, aktywności sportowych uczniowie uczestniczą w zajęciach szkolnych oraz spędzają wspaniały czas z naszymi niemieckimi kolegami i ich rodzinami.

Działania te przyczyniają się do wszechstronnego rozwoju osobowości uczniów i nauczycieli. Wspólna praca oraz wymiana doświadczeń w międzynarodowym zespole sprzyja kształtowaniu kompetencji międzykulturowych, a także osobistych i społecznych. Organizując projekty międzynarodowe, szkoła pośredniczy w budowaniu porozumienia i pełni rolę ambasadora europejskiego sąsiedztwa Polaków i Niemców.

Projekty  są dofinansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.