im. Bronisława Malinowskiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego

Strajk nauczycieli

Szanowni Państwo,

informuję, że w związku z wynikiem przeprowadzonego referendum strajkowego w Szkole Podstawowej nr 47 im. Bronisława Malinowskiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy (97% pracowników szkoły opowiedziało się za przystąpieniem do akcji strajkowej). Prawdopodobnie od  poniedziałku 8 kwietnia 2019 r. aż do odwołania wystąpią trudności z przeprowadzeniem zajęć lekcyjnych, opiekuńczych i wychowawczych zgodnie z obowiązującym planem.

Większość nauczycieli deklaruje przystąpienie do akcji strajkowej, więc najprawdopodobniej w tych dniach w szkole będą prowadzone tylko zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki we własnym zakresie. Należy mieć świadomość, że gotowość do pracy wykaże niewielka grupa nauczycieli, a ich liczba może się zmieniać w każdym kolejnym dniu strajku.

W związku z powyższym bardzo proszę o zgłoszenie wychowawcy klasy do piątku tj. 5 kwietnia ewentualnej potrzeby zapewnienia opieki dla dziecka przez szkołę (prośba o określenie dokładnych godzin przebywania dziecka w placówce). Informacja ta jest dla mnie niezbędna, aby podjąć starania w zakresie prawidłowego zorganizowania opieki dla dzieci, jeżeli w poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. rozpocznie się ogólnopolski strajk pracowników oświaty. Istnieje zagrożenie zawieszenia nawet zajęć opiekuńczych  w momencie, gdy gotowości do pracy nie zgłosi wymagana liczba nauczycieli, która będzie mogła zapewnić bezpieczny pobyt wszystkim zgłoszonym uczniom. Ostateczną informację  o liczbie strajkujących pracowników otrzymam dopiero w dniu rozpoczęcia strajku, czyli 8 kwietnia 2019 r. i jest to dla mnie kryzysowa sytuacja. Bardzo liczę na zrozumienie  z Państwa strony i pomoc w opiece nad dziećmi.

O sytuacji w szkole, zarówno w kontekście możliwości zapewnienia opieki
a także przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych, będę informował Państwa codziennie poprzez dziennik elektroniczny i szkolną stronę Internetową.

Ponadto informuję, że pod adresem https://www.bydgoszcz.pl/ w zakładce STRAJK NAUCZYCIELI znajdują się ważne dla Państwa (Rodziców) informacje, w tym dla rodziców uczniów do lat 8, którzy mogą skorzystać z prawa do zasiłku opiekuńczego. Strona ta będzie również aktualizowana na bieżąco.

Z wyrazami szacunku i wiarą w rozwiązanie sporu,

Tomasz Wierzewski

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 47