im. Bronisława Malinowskiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego

5.10.2018 Święto Ziemniaka

W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dla kolejnych zaproszonych klas: 1b, 2a oraz 3a. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, poznali historię sprowadzenia rośliny, ziemniaka, do Europy, budowę oraz wykorzystanie ziemniaka i ciekawostki z nim związane. Uczniowie wzięli udział również w zajęciach plastycznych, w trakcie których powstały ziemniaczane figurki oraz stemple.

10.10.2018 Dzień Bezpiecznego Komputera

Klasy 1a, 1b i 2a zostały zaproszone do świetlicy na prezentację multimedialną Bezpieczny internet. Dzieci poznały prawidłową pozycję ciała przy pracy przy komputerze, zagrożenia i korzyści wynikające z korzystania z Internetu. Mogły też zaprojektować swoją ciekawą stronę internetową.

22.10.2018 Biało-Czerwona

Uczniowie klas 2a i 3a zostali zaproszeni do szkolnego konkursu plastycznego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Prace zostały wykonane w dowolną techniką i utrzymane w kolorystyce biało-czerwonej.

Nagrodzone zostały: Julka (3a), Ala (2a) i Pola (2a).

Najciekawsze prace można obejrzeć na zdjęciach poniżej oraz na parterze, wiszące na holu.

26.10.2018 Znając zasady, czujemy się bezpiecznie

Na holu odbył się konkurs wiedzy dla dzieci z klas 2a i 3a. W pierwszej części sześcioro zawodników odpowiadało indywidualnie na pytania, w drugiej – pytania wraz z trzema wariantami były odczytywane na głos, a każde z dzieci odpowiadało poprzez uniesienie lizaka dydaktycznego z cyfrą będącą wybraną odpowiedzią. W kolejnej części należało rozpoznać znaki drogowe, a na końcu odpowiednio pokolorować sygnalizację świetlną i informacyjny znak drogowy Przejście dla pieszych. Zawodnikom kibicowały koledzy i koleżanki z klas 1-3, śpiewając piosenkę Czerwone to stój. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo Sonia i Hania, odpowiednio z klas 2a i 3a.

23.11.2018 Dzień Pluszowego Misia

Z okazji obchodów Dnia Pluszowego Misia do świetlicy szkolnej zostały zaproszoni uczniowie z klas 1-3. W trakcie spotkania, dzieci:

• uczestniczyły w zabawie ze śpiewem Ja jestem niedźwiadek,
  • poznały historię powstania pluszowej zabawki,
  • oglądały poszczególne eksponaty wystawy,
  • poznały bohaterów literackich i filmowych,
  • kreatywnie czytały książeczkę przygody misia,
  • kolorowały ilustrację Miś Bruno,
  • śpiewały piosenkę o pluszowym misiu.

Wystawa misiów została uwieczniona na poniższej fotografii:

06.12.2018 Dzień Anioła

Uczniowie z klas 1-3 zostali zaproszeni do świetlicy szkolnej na wystawę aniołów. Obejrzeli poszczególne eksponaty wystawy, poznali hierarchię aniołów, rolę Anioła Stróża, wizerunki aniołów w sztuce. Uczniowie wysłuchali opowieści pani Teresy o Zosi i rysunku niezwykłego anioła, który miał wąsy i brodę jej taty, okulary i fartuch babci oraz buty na wysokich obcasach mamy. Poznali również pojęcia „dobry jak anioł” i „anielski głos”. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali ilustrację z Aniołem Stróżem.

Zasady rekrutacji do świetlicy

Pobierz plik