Wizyta uczniów z Coppernicus Gymnasium

W dniach 24-30 października 2022 roku naszą szkołę odwiedzili uczniowie ze szkoły partnerskiej CoppernicusGymnasium w Norderstedt. Tym samym zakończył się projekt „Leben in Balance” realizowany z funduszy europejskich Erasmus Plus. W projekcie wzięli udział uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły oraz ośmioro uczniów z Niemiec. Program obejmował różne formy warsztatowe m.in. warsztaty jogi, zajęcia muzyczne, warsztaty plastyczne oraz kulinarne w pierogarni „Stary Młyn”. Nie zabrakło też wycieczki do Gdyni, podczas której uczniowie spędzili czas w Centrum Nauki „Eksperyment” oraz nad morzem. Bardzo atrakcyjnym punktem programu były wyścigi smoczych łodzi w międzynarodowych drużynach, które odbyły się dzięki uprzejmości trenerów z klubu sportowego Zawisza. W przedostatnim dniu wymiany uczniowskiej odbył się wieczór polsko-niemiecki w leśniczówce Łochowo, który przygotowali rodzice. Atmosfera, dzięki gościnności i kreatywności rodziców była wspaniała. Nie zabrakło pysznych potraw, pieczenia kiełbasek przy ognisku, zabaw zespołowych, wspólnego śpiewu. Oto fotorelacja z jesiennej wizyty naszych niemieckich gości.