CodeWeek 2020

Klasa 2a po kierunkiem p. V.Siwiec oraz większość uczniów klas IV-VIII pod kierunkiem p.E.Bręczewskiej  biorą udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Jest to społeczna inicjatywa, w ramach której  europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W tym roku odbywa się w terminie 10-25 października 2020 r.

W erze cyfrowej program nauczania informatyki obejmuje podstawy kodowania oraz rozwój kluczowych kompetencji związanych z myśleniem obliczeniowym, takich jak rozwiązywanie problemów, współpraca i umiejętności analityczne.

Nauka kodowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym.

Tydzień Kodowania oferuje wszystkim uczniom możliwość podjęcia pierwszych kroków w kierunku tworzenia treści cyfrowych .

Zachęcamy do programowania, kodowania, logicznego myślenia, rozwiązywania zagadek i łamigłówek.

Każdy z Państwa może zgłosić swoje wydarzenie lub wziąć udział w akcjach organizowanych przez różne instytucje. Polecamy bezpłatne warsztaty zaproponowane przez Klub Młodego Programisty, dostępne pod linkiem: https://klubmlodegoprogramisty.pl/