Konkurs plastyczny "Bronisław Malinowski - nasz patron"

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

O BRONISŁAWIE MALINOWSKIM

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 47 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy, we współpracy z Radą Rodziców.
  2. Opiekunem konkursu jest nauczyciel plastyki – mgr Barbara Binkowska.
  3. Konkurs dotyczy uczniów z klas 4-8 SP
  4. Temat konkursu brzmi:

„Bronisław Malinowski – nasz patron – publikacja szkolna w dowolnej formie.”

1. Cele i założenia konkursu:

-          kształcenie ciekawości poznawczej  poprzez samodzielne zdobywanie wiedzy na temat patrona szkoły – Bronisława Malinowskiego

-          przybliżenie szerokiej społeczności szkolnej sylwetki patrona, jego życia i dokonań sportowych

-          poszukiwanie ulubionego środka wyrazu – plakat, album, „książka”, komiks, formy niekonwencjonalne ( bez formy elektronicznej) – rozwijanie pomysłowości, kreatywności

1. Wymagania techniczne:

-          Praca musi zawierać elementy graficzne

(zdjęcia, własnoręczne ilustracje) i tekstowe (informacje o patronie)

-          Format pracy jest dowolny, jednak nie mniejszy niż A4 i nie większy niż A0. Praca może być przestrzenna lub półprzestrzenna, ale musi się nadawać do wyeksponowania (postawienia, zawieszenia itp.) na terenie szkoły.

-          Praca musi być wykonana z elementów trwałych. Nie może się rozpadać, psuć itp.

1. Terminy:

-          Ogłoszenie konkursu – 10.03.2020r.

-          Oddawanie prac: do 10.04.2020r.

-          Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników: 15.04.2020r.

-          Ekspozycja prac na terenie szkoły – 20.04.2020 – do końca maja 2020r.

1. Kryteria oceny prac:

-          zgodność z tematem i wymaganiami technicznymi (pkt 6)

-          kreatywność w wyborze środka wyrazu

-          merytoryczna wartość pracy (ilość wiadomości i sposób ich zaprezentowania)

-          estetyka napisów

-          jakość materiału graficznego – zdjęć, rysunków itp.

1. Nagrody w konkursie:

Organizator przewiduje dla autorów najciekawszych prac nagrody rzeczowe i dyplomy. Prace zostaną wyeksponowane na terenie szkoły.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W KONKURSIE  !!!