Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Akademia z okazji Święta Niepodległości odbędzie się w naszej szkole w dniu 08 listopada 2019r. o godz. 10.40 na holu II piętra. W czasie uroczystości o symbolicznej godzinie 11.11 zostanie odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”.  Nasza szkoła włączyła się bowiem w ogólnopolską akcję  „Szkoła do hymnu”. Tak jak inni uczniowie w całej Polsce,  będziemy śpiewać hymn wyrażając radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

W tym dniu obowiązuje strój apelowy. Mile widziane symbole narodowe w postaci biało-czerwonej wstążeczki przypiętej do ubrania lub kotyliona.

Pragniemy także zachęcić do świętowania w dniu 11 listopada, ponieważ miasto Bydgoszcz przygotowało dla swoich mieszkańców wiele atrakcji:

• Festyn militarny w Muzeum Wojsk Lądowych, na którym będzie można zwiedzić bezpłatnie wystawy, wziąć udział w konkursie historycznym, spróbować swoich sił w grach strategicznych i sprawdzić, czy czołgista może się przeciągnąć w swej maszynie.
  • Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki  zapraszają na wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie o 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny w Katedrze Bydgoskiej, potem uroczystość patriotyczna przed pomnikiem Wolności.
  • Bydgoski Bieg Niepodległości rozpocznie się  o 15.00 z placu Wolności.
  • Kapela „Cynamony” zagra w Amfiteatrze przy ulicy Mostowej o godzinie 14:00.
  • Koncert Patriotyczny odbędzie się  o godzinie 16.00 w hali widowiskowo-sportowej "Artego". Gościnnie wystąpią orkiestra wojskowa z Bydgoszczy, zaprzyjaźnione chóry oraz Grupa Rekonstrukcyjna.
  • "Niezmienna" – to Koncert Wolnościowy w Miejskim Centrum Kultury o godz. 19.00.

Zachęcamy wszystkich do udziału w obchodach Święta Niepodległości.