BYDGOSKIE PÓŁKOLONIE 2022

Bydgoskie półkolonie Miasto organizuje w tym roku po raz czwarty. Skorzysta z nich w tym roku 4300 dzieci, o ponad 600 więcej niż w ubiegłym roku. W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie bydgoskich podstawówek – do 13 roku życia. Półkolonie będą się odbywały w ramach tygodniowych turnusów – od poniedziałku do piątku przez 8 wakacyjnych tygodni. Uczestnicy będą objęci opieką w godzinach 8-15. Grupy będą liczyć 15 – 20 dzieci. Zajęcia będą organizowane w 37 placówkach oświatowych – Pałacu Młodzieży, Młodzieżowych Domach Kultury, szkołach podstawowych. Każdy uczestnik może skorzystać maksymalnie z 2 turnusów.

W programie półkolonii przewidziano kilka bloków m.in. zajęć sportowych, integracyjnych, z edukacji regionalnej, artystycznej czy filmowej. Zaplanowano wycieczki piesze i drogą wodną, plenery plastyczne, zajęcia w bydgoskich muzeach, warsztaty teatralne, taneczne i wokalne, seanse filmowe. Atrakcji nie zabraknie!

Szczegółowe informacje oraz niezbędne pliki do podbrania znajdują się na stronie: Oficjalny Serwis Bydgoszczy - Spędzasz wakacje w mieście – skorzystaj z półkolonii! (www.bydgoszcz.pl)