"Dzień z Babą Jagą"

19  grudnia 2023r.  odbył się w naszej szkole "Dzień z Babą Jagą".

Tego dnia  spotkaliśmy się z ilustratorką książek dla dzieci, p. Krystyną Karpińską. Pani Krystyna na oczach  dzieci ze starszych grup przedszkolnych i klas I- III i nauczycieli wyczarowała tytułową
postać z baśni. Było to bardzo emocjonujące, gdyż wybrani uczestnicy mogli samodzielnie kolorować Babę Jagę. Chętnych było co niemiara!!!  Wszyscy zaś podpowiadali, jakie elementy mają się pojawić na obrazku. Natomiast  uczniowie z klas IV- VI  byli świadkami powstawania ilustracji  Jasia i Małgosi.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa chatek  Baby Jagi.  Wszyscy zebrani zachwycili się pracami  Łucji Kałużnej i Ivana Litovkina.  Wykonie tych dzieł  to zasługa nieomal całej rodziny. Ale za to jakie efekty!  Ponadto wielu uczestników spotkania przybyło z  elementami  stroju  naszej bohaterki. Zebrani zostali poczęstowani przez.... Babę Jagę, Jasia i Małgosię piernikami.
"Dzień z Babą Jagą" odbył się w ramach akcji czytelniczej zorganizowanej przez bibliotekę szkolną.  Całość to cykl zaplanowanych działań, wśród których znalazła się ekspozycja "Ja pierniczę, ty pierniczysz, on pierniczy...".  Znalazły się na niej: pierniki, puszki po piernikach, choinka udekorowana pienikami i in.   Całość była  otulona zapachem pierników...

Renata Kubińska