Aktualności

 

Od Solidarności do demokracji”

 

 

W dniach 9- 14 kwietnia 2017 roku ośmioro uczniów klas III bg i IIIcg naszej szkoły, pod opieką p. Doroty Boras- Pociask i Doroty Chorobińskiej wzięło udział w projekcie polsko- niemiecko- ukraińskim odbywającym się w Gdańsku pt. ”Od Solidarności do demokracji”.

Nasi gimnazjaliści,oprócz wiedzy historycznej na temat trudnych czasów lat 80- tych minionego wieku, poszerzenia swoich umiejętności językowych, niezapomnianych wrażeń związanych z bogatym programem projektu , nawiązali niezwykłe przyjaźnie z młodzieżą z Niemiec i Ukrainy.

 

Retrospekcje z międzynarodowego projektu obrazuje niżej zamieszczony film.

 

Klasa 2b na warsztatach proekologicznych

 

Dnia 10 kwietnia klasa 2b uczestniczyła w warsztatach proekologicznych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Alliance Francaise w Polsce. Podczas tych zajęć uczniowie utrwalili wiadomości dotyczące proekologii i nauczyli się kilku podstawowych słów w języku francuskim. Miło spędzili czas samodzielnie wykonując samoloty z materiałów odpadowych oraz robiąc zielnik z otrzymanych zbóż i ziół. Na zakończenie warsztatów każde dziecko otrzymało dyplom "Młodego ekologa".

Klasa 1a na happeningu ekologicznym

 

Klasa 1a wzięła udział w happeningu ekologicznym pod nazwą „Pachnąca Wiosna w Śródmieściu” . Głównym celem akcji jest zachęcanie mieszkańców do dbania o czystość Bydgoszczy i sprzątania po swoich czworonożnych pupilach. Na dzieci czekało wiele atrakcji i upominków w postaci konkursów, pogadanek, zabaw i kontaktu z psami. Nasi uczniowie w konkursie plastycznym „Mój spacer z psem” byli bezkonkurencyjni, zdobyli cała pulę nagród i tak 1-wsze miejsce zdobył Natan Dutkiewicz, 2-gie Tomek Balcerzak, 3-cie Hania Drozdowska, wyróżnienie Pola Chodór. Dzieci pięknie recytowały wiersze o psach, zaśpiewały o nich piosenkę oraz zaprezentowały kilka haseł-wskazówek dla właścicieli psów.  

 

Od 27 lutego br. - przez cały tydzień - w świetlicy można było oglądać wystawę kolekcji: matrioszek, starych monet, kamieni, karteczek z postaciami z bajek, kalendarzyków, kredek z kukiełkami, biletów autobusowych oraz zabawek z jajek niespodzianek.

Oprócz stałej ekspozycji pojawiały się zbiory wychowanków świetlicy, m.in. karteczki Marysi, klocki Lego Macieja i Oli.

 

Dobrze jest mieć jakieś hobby i móc dzielić się swoimi pasjami z innymi!