Aktualności

Znakomity wynik naszych wioślarek i wioślarzy!

 


Na Centralnych Kontrolnych Regatach Seniorów i Juniorów w Poznaniu znakomicie wypadli nasi uczniowie: Dominika Baranowska oraz Weronika Walczyńska (I miejsce) oraz Kuba Cieślicki (II miejsce) z klasy IIIcg. Uczniowie ci zakwalifikowali się na Regaty Nadziei Olimpijskich "Olympic Hopes" w Brno Czechy. Będą startować na regatach Dwójkę bez sternika juniorów. W składzie Dominik Tataruch Lotto Bydgostia Jakub Cieślicki CWZS ZAWISZA Bydgoszcz Stowarzyszenie Wioślarskie. Dziewczęta wystartują na czwórce. Regaty zaczynają się 12.05! Trzymamy kciuki!

Regionalny Konkurs Historyczny dla klas I - III ,,Dzieje Polski" edycja IX ,,Od Stefana Batorego do Jana III Sobieskiego" - rozstrzygnięty!

 


W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 323 uczestników z 30 szkół, w tym nasi uczniowie z klas II. W uroczystej Gali Laureatów, która odbyła się 27 kwietnia w Zespole Szkół i Placówek nr 1 w Bydgoszczy uczestniczyli uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów i tym samym wykazali się dużą wiedzą. Ogromny sukces odniósł Aleks Przybylski z klasy II a, zajmując III miejsce oraz Jakub Reszka z klasy II b i Adam Balcerzak z klasy II a, którzy zdobyli wyróżnienie. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!

W DARZE SERCA. DZIECI DZIECIOM

W naszej szkole trwa akcja charytatywna "W DARZE SERCA DZIECI-DZIECIOM". Akcja charytatywna ma na celu pokazanie dzieciom z bydgoskich szkół , że między nimi żyją dzieci, które chorują na raka i walczą o swój każdy dzień. Uczniowie w ramach działającego w szkole wolontariatu zrobili piękne kolorowanki w formie albumów, kolorowe pudełka i koszyczki oraz misy. Można zakupić piękne rękodzieła przy wejściu w szkole. Akcja ma na celu zbiórkę pieniędzy dla dzieci z Kliniki Pediatrii,Hematologi Szpitala im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Kwota ta zostanie przeznaczona na wyjazd rehabilitacyjny 30 dzieci wraz z 8 opiekunami w okresie od 21-27 maja 2017 r .

ZACHĘCAMY DO POMOCY ! LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA!!!

 

 

 

Klasa 1a i 2 c odwiedziła Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Nauka połączona z zabawą to najlepszy sposób na poznawanie świata.

 

Od Solidarności do demokracji”

 

 

W dniach 9- 14 kwietnia 2017 roku ośmioro uczniów klas III bg i IIIcg naszej szkoły, pod opieką p. Doroty Boras- Pociask i Doroty Chorobińskiej wzięło udział w projekcie polsko- niemiecko- ukraińskim odbywającym się w Gdańsku pt. ”Od Solidarności do demokracji”.

Nasi gimnazjaliści,oprócz wiedzy historycznej na temat trudnych czasów lat 80- tych minionego wieku, poszerzenia swoich umiejętności językowych, niezapomnianych wrażeń związanych z bogatym programem projektu , nawiązali niezwykłe przyjaźnie z młodzieżą z Niemiec i Ukrainy.

 

Retrospekcje z międzynarodowego projektu obrazuje niżej zamieszczony film.