,,Zielonym do góry"

W sobotę - 19 października kilkoro uczniów naszej szkoly wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu - finale ogólnopolskiej akcji #KręciNasRecykling. Jej początek miał miejsce w kwietniu, wówczas na terenie całej Polski zorganizowane zostały akcje sprzątania. Za każde zebrane 4 opony organizator akcji przeznaczał 1 sadzonkę drzewa. Nasza szkoła, również przeprowadziła taką akcję sprzątania. Po przeliczeniu wszystkich opon organizatorzy przekazali ponad 4 tys. sadzonek.
To był wspaniale zagospodarowany czas- dobra energia, integracja, piękna pogoda sprawiły, że sadzenie lasu było pięknym doświadczeniem i jednocześnie lekcją przyrody w najlepszym wydaniu! Najmłodsi uczestnicy akcji ozdobili budki lęgowe, które zostały zawieszone w lesie.
Serdecznie dziękuję za udział w akcji rodzicom i uczennicom naszej szkoły!

Barbara Dębicka
pedagog szkolny.