Kręci Nas Recykling

Ponieważ #KręciNasRecykling podjeliśmy wyzwanie i zgodnie z zapowiedzią 5 kwietnia uczniowie oddziału przygotowawczego oraz dwójka wolontariuszy z klasy ósmej posprzątali okolice Kanału Bydgoskiego.

Czytaj więcej!

Telefony zaufania

NUMERY TELEFONÓW DO INSTYTUCJI WSPIERAJĄCYCH DZIECI

oraz informacje dotyczące możliwości szukania wsparcia i pomocy w trudnych sytuacjach.

SPRAWDŹ!

Czytaj więcej!

KOLOROWY TYDZIEŃ

W dniach 18 - 22.03.2024r. Samorząd Uczniowski i Wolontariat organizuje imprezę pod hasłem - "Kolorowy tydzień".
Codziennie zakładamy ubranie lub jego element w innym kolorze. Przedstawiciele SU/Wolontariatu będą każdego dnia odwiedzać poszczególne klasy i zliczać przebrane osoby. Inicjatywa ma na celu umilić pobyt w szkole, zintegrować klasy. Sprawdzimy, która klasa w naszej szkole potrafi najefektywniej współdziałać. Podczas kolorowego tygodnia zostaną również poruszone tematy związane z różnorodnością, tolerancją, empatią i zdrowiem.

Czytaj więcej!

DRZWI OTWARTE W ZESPOLE SZKÓŁ CHEMICZNYCH

Zespół Szkół Chemicznych zaprasza na "DRZWI OTWARTE", które odbędą się 16 marca 2024 r. w godz. 10.00 - 13.00.

Czytaj więcej!

Bezpieczne ferie!

Sanki, narty, kuligi, łyżwy, wędrówki po górach- lista aktywności podczas zimowego wypoczynku jest długa. Jak się zachowywać, o czym szczególnie warto pamiętać, aby dzieci z ferii przywiozły tylko radosne wspomnienia z uczniami klas I- IV rozmawiali Strażnicy Miejscy.
Serdecznie dziękujemy za te ważne lekcje!

Czytaj więcej!

Zbiórka baterii

Przypominamy, nasza szkoła bierze udział w Konkursie Zbiórki Baterii organizowanym przez Miasto Bydgoszcz - Biuro Komunikacji Społecznej przy współpracy z Międzygminnym Kompleksem Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o. o. Zużyte baterie małogabarytowe można wrzucać do pojemników znajdujących się przy świetlicy szkolnej oraz w przedszkolu.

Bardzo dziękujemy za przyniesione dotychczas baterie i gorąco zachęcamy do dalszego aktywnego udziału w zbiórce :)
Natalia Wirszyłło

Czytaj więcej!

Andrzejki 2023

Andrzejki zawsze przypadają na noc z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię dnia poświęconego świętemu Andrzejowi, patronowi Szkocji, Grecji i Rosji. Zwyczaj wróżenia w Polsce sięga aż XVI wieku. Na samym początku wróżenie miało charakter stricte matrymonialny i nikt nie traktował tego dnia z przymrużeniem oka. Dziś oczywiście ten dzień wygląda zupełnie inaczej. Więcej w nim humoru niż poważnego charakteru.

Czytaj więcej!

"Bądź gościem Marszałka Piłsudskiego"

9 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły mogli poznać zwyczaje kulinarne marszałka J. Piłsudskiego. Wszystko to za sprawą akcji "Bądź gościem Marszałka Piłsudskiego", organizowanej przez bibliotekę szkolną.

Czytaj więcej!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W poniedziałek 6 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie mogli przebrać się za postać z dowolnej bajki.

Czytaj więcej!

Dogonić ultramaratończyka

Czy to możliwe?Jakie dystanse pokonują biegacze ultra? Jak wygląda ich ekwipunek na zawodach i jak się do nich przygotowują?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielił Michał Rudnicki, bydgoski ultramaratończyk. Gościł w naszej szkole 24 października br.

Czytaj więcej!