BohaterOn w Naszej szkole 2022

W tym roku w październiku i listopadzie nasi uczniowie brali udział w akcji „BohaterOn – włącz historię”. Jej celem było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Uczniowie klas 4 – 6 na zajęciach wysłuchali słuchowiska „Mały roznosiciel nadziei, a klas 7 – 8 obejrzeli specjalny odcinek programu „Co za historia” poświęcony Powstaniu Warszawskiemu. Dzięki temu poznali to ważne wydarzenie historyczne i potrafili docenić poświęcenie i walkę jego uczestników. Uczniowie wykonywali plakaty związane z tematyką powstania, rysowali laurki dla powstańców z podziękowaniami i życzeniami. Prace plastyczne zostały zaprezentowane na galerii „Na sznurku” na holu II piętra oraz na Drzewie Pamięci. Wielu uczniów dodało swój wpis i laurkę na stronie dumnizpowstancow.plKlasa 4a zapaliła znicze pod pomnikiem Walki i Męczeństwa na Starym Rynku. Opiekunami projektu były panie Małgorzata Piotrowska, Magdalena Siedlecka i Emilia Subutkiewicz.